NÁŠ PŘÍBĚH

Víno je naše rodinná srdeční záležitost. V Moldávii, odkud pocházíme, bylo pěstování, výroba a prodej kvalitního vína hlavním zdrojem obživy naší rodiny, a to jak zprvu v domácích podmínkách, tak posléze i na místním vinařském závodě.

V roce 1999 jsme byli však z důvodu tíživých místních podmínek nuceni se přestěhovat do České republiky, moldavskému vínu jsme však zůstali věrni i nadále, a to proto, že věříme, že díky jedinečným přírodním podmínkám, kvalitní půdě a dostatku slunce, má moldavské víno potenciál být jedním z nejlepších na světě. 


IMG_8207.original.jpg


Spolupracujeme s nejlepšími moldavskými vinaři na výrobě takového vína, jež svou chutí uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta. Vše však děláme i s ohledem k moldavské kultuře, přírodě i místním obyvatelům, jichž si velice vážíme. Propojujeme tradiční výrobu v dubových sudech s moderními přístupy tak, aby výsledek splňoval ty nejvyšší standardy kvality. 


Vše děláme s láskou a máme radost, že to oceňují i naši zákazníci, u nichž obliba našich vín stále více roste. 

V roce 2018 jsme si řekli, že by bylo hezké vyprávět náš rodinný příběh skrz naše rodinné víno, které jsme si nechali vyrobit na "míru" dle našeho přání v mikrovinařství Saiti, které se nachází ve vinařské zóně Štefan Vode a v podoblasti Purcari, což se považuje za jednu z nejlepších oblastí pro pěstování červených vín. REFUGEE je víno s naším rodinným příběhem.


Zveme Vás do naší vinotéky v Kralupech nad Vltavou (vinotéka v Modré pasáži), kterou máme otevřenou od roku 2003.


Děkujeme za Vaší přízeň!

Tým GOSMIT s.r.o.


Ing. Jiří Gospodinov

Ing. Marina Gospodinová

Ing. Tomáš Gospodinov

Ing. Natálie Buchtová (roz. Gospodinová)

CHCEME BÝT VIDĚT